Наукові роботи

ДОСВІД ВИРОЩУВАННЯ СИГОВИХ РИБ В УКАРАЇНІ

Куріненко Г.А., Мрук А.І., Грициняк І.І. Рибогосподарська наука України, 3(7) 2015, с.45-51

Анотація

В роботі доведені результати вирощування сигових риб в умовах рибних господарств України. Дослідження показали можливість вирощування даних видів риб в Україні. Роботи по культивуванню пеляді і муксуна в індустріальних умовах мали високий результат, що підтверджено наявністю ремонтно-маточного стада, яке по рибоводно-біологічними показниками не поступається плідникам природних водойм.

Завантажити роботу (pdf)

 

МОРФОМЕТРИЧНА І МОРФОЛОГИЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПЕЛЯДІ (СOREGONUS PELED (GMELIN) ЗА ВИРОЩУВАННЯ В СТАВОВИХ УМОВАХ  

Куріненко Г.А., Мрук А.І., Соломатіна В.Д. Рибогосподарська наука України, 1(31) 2015, с. 45-55

Анотація

Вперше проведені роботи з вивчення особливостей росту пеляді. Надана характеристика морфометричних та морфологічних особливостей цьоголітків та річняків пеляді, вирощених у ставках рибних господарств «Оконськ» і «Короп», з метою створення вихідного маточного стада для подальшого використання в поширенні видового різноманіття рибних господарств України. Отримані результати свідчать про високу пластичності пеляді при вирощуванні в умовах Полісся і Прикарпаття, що сприяє створенню місцевих маточних стад цього виду риб.

Завантажити роботу (pdf)

 

РЕЗУЛЬТАТИ ВИРОЩУВАННЯ МОЛОДІ ПЕЛЯДІ (COREGONUS РELED (GMELIN) В УМОВАХ ВАТ “ВОЛИНЬРИБГОСП”.

Грициняк І.І., Захаренко Г.А., Мрук А.І. Рибогосподарська наука України, 4(6) 2008, с.45-51

Анотація:

Наведено результати досліджень по доінкубаціі ікри і вирощування личинок пеляді в умовах ВАТ "Волиньрибгосп". Підвищені значення температури води (до 9 0С) в господарстві «Несвіч» під час останнього етапу інкубації, на відміну від існуючих для природного ареалу нормативних показників (не вище 3 0С), призвели до прискореного розвитку ембріонів і великих втрат ікринок за час інкубації, що склало від 30% до 60% від отриманих партій. Високі значення температури спричинили передчасне вилуплення вільних ембріонів і зумовили аберації у 50% личинок. Вільні ембріони першої партії мали середню масу 3,6 мг, довжину 0,82 см; другий - відповідно 3,2 мг і 0,80 см.

Завантажити роботу (pdf)

Please publish modules in offcanvas position.