Балтійський сиг

sig51

Coregonus lavaretus (Lunaeus)

 

Плідники. Середня маса тіла самок сига: 1 667  гр., Вік 4+.

Середня робочая плодючисть 33,7 тысяч ікринок. Ікра чимала до 3,0 мм в діаметрі.

 

ОПИС ВИДА

 

Цінна напівпрохідна і озерна промислова риба з високими смаковими якостями м'яса.

Європейські форми сига зустрічаються в затоках Балтійського моря та населяють багато озер його басейну. Мешкає в водоймах Великобританії, Данії, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Польщі, Росії, Швеції, Фінляндії.

В Україні природні популяції сига зустрічаються в озерах Волинської області. Рибоводні роботи проводяться з 1956 року. Вирощувався в Харківській, Київській, Закарпатській областях.

 

Тіло витягнуте, оселедьцеподібне. Рот нижній, верхня щелепа дещо більше нижньої. Забарвлення спини, голови і плавців темне, черевця і боків - світле.

 

Велика риба, довжиною до 60 см, масою до 5 кг. Тривалість життя до 15 років. Товарна маса 600-800 грам і вище. Оптимальні температури для росту 12-17˚С, виносить короткочасний прогрів води до 26˚С, літальна - 28˚С. Витримує солоність 6-8 ‰

 

Тип харчування: бентофаг. Харчується цілий рік, споживає переважно молюсків, личинок хірономід, олігохет, бентосних ракоподібних. Не припиняє харчуватися взимку за температури води до + 2 ° С.

 

Статева зрілість настає у віці 4-6 років. Нереститься восени при температурі 3-8˚С. Нерест щорічний. Плодючість до 53 тис. ікринок. Грунти на нерестовищах жорсткі, гравійно (гальково) - піщані.


 

ВИРОЩУВАННЯ СИГА

(готується до публикації)

Please publish modules in offcanvas position.