МУКСУН

muksun

Coregonus muksun (Pallas)

Риборозплідник використовує ікру 4-го покоління селекції

Середня маса тіла самок муксуна: 2041 гр. Вік 4+

Середня робочая плодючість 47,6 тис. шт. ікринок

 

Переваги індустриального поголів'я в порівнянні з природними популяціями:

  •  ікра, до 2,5-3,0 мм в діаметрі;
  • підвищена плодючесть, до 90 тисяч ікринок;
  •  підвищена виживанність, більш 80%;
  •  швидкий ріст та більша вага


ОПИС ВИДУ


 
Напівпрохідна промислова риба з надзвичайно високими смаковими якостями м'яса. Природні популяції розповсюджені в озерах та річках Сибіру. В Україні вперше завезений в 1998 році.
 
Тіло витягнуте, на відміну від сига - веретеноподібне. У більш дорослих особин лінія спини від голови підіймається вгору, утворюючи характерний горб. Рот кінцевий, верхня щелепа дещо більше нижньої. Спинка темна, черевце світле.

Велика риба, довжиною до 75 см та масою до 6-7 кг. Середня тривалість життя - 16 років. Товарна маса 800-1100 гр. Вимогливий до вмісту кисню у воді. Оптимальні температури для росту 11-17˚С, летальна - 28˚С. Витримує солоність 6-8 ‰.
 
Тип харчування: змішаний (евріфаг), охоче споживає як зоопланктон так і бентос (молюски, личинки хірономід і ін.). Не припиняє харчуватися взимку за температури води до + 2 °С.
 
Нерест найчастіше через рік-два, в більш сприятливих умовах може бути щорічний. У межах природного ареалу статева зрілість настає у віці 7-8 років. Нереститься при температурі 1-3 °С на ділянках річок з швидкою течією. Грунти на нерестовищах жорсткі, гравійно (гальково) - піщані. Плодючість від 40 до 60 тисяч ікринок. Ікра середніх розмірів 2,2 мм в діаметрі. Нагулюється в істуаріях і низов'ях річок.ВИРОЩУВАННЯ МУКСУНАМуксун привертає увагу рибоводів високими товарними якостями, що перевершують такі у інших сигових риб, включаючи цінного чіра. Муксун може досить ефективно вирощуватися як товарна риба на природніх кормах в спеціально підготованих нагульних ставках та озерах. Максимальна глибина ставків - не меньш 2 м. Концентрація розчиненого кисню повинна підтримуватися не нижче 4 мг / л, рН - 6,5-8,5.
Муксун може вирощуватися в нагульних коропових ставках спільно з коропом, товстолобиком та білим амуром (одно- і дворічками). При вирощуванні в ставках в полікультурі з коропом може споживати штучний корм, що задається коропу. Очікувана рибопродуктивність 1000 -1150 кг / га. Щільність посадки малька, масою 2-3 гр. в ставки площею 10-20 га - близько 3000 - 4500 екз / га.

При глибині коропових нагульних ставів більш 1,5 метрів рекомендується вселення цьоголітка муксуна в жовтні-листопаді місяці після облову коропа і пересадки його в зимувал. В цьому випадку, муксуна вирощують до весни, а навесні підселюють коропа, доводячи щільність посадки до нормативної. Під час зимового вирощування приріст маси риби як правило становить понад 200%. При недостатності природної кормової бази застосовують сухі гранульовані корми. Щільність посадки цьоголітка масою 60-80 гр - близько 1500 екз / га.

Муксун придатний для вселення в природні водойми в розрахунку на натуралізацію і формування промислових популяцій при наявності відповідних місць для нересту.


 

ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ 
 


Щоб уникнути травмування риби при проведенні рибоводних процедур слід використовувати безвузлові поділи, неглибокі сачки та ємності. Влітку при підвищенні температури води годування припиняється, при необхідності збільшується проточність водойми та / або впроваджується додаткова аерація води. Маніпуляції з рибою в цей період слід виключити.

 

Please publish modules in offcanvas position.